Fizinė veikla stimuliuoja vaiko augimo procesus, stiprina imunitetą, teigiamai veikia raumenų grupes, lavina jėgą, greitumą, vikrumą, ištvermę, koordinaciją ir pusiausvyrą. Fizinis aktyvumas mažina stresą, stiprina savivertę, pasitikėjimą savimi, moko priimti laimėjimus ir pralaimėjimus. Stiprina bendradarbiavimo, komandinio darbo įgūdžius.

Kasmet pastebima, kad mokiniai pertraukų metu mažai juda, dažnai laiką leidžia patalpose, o ne lauke, sėdi prie kompiuterių ar žaidžia telefonu. Nuolat užsiima pasyvia veikla, todėl silpnėja jų sveikata.

Siekiant kurti vaikų sveikatai palankią ir saugią aplinką, ugdyti jų norą aktyviai leisti laiką pertraukų metu, stiprinant fizinę ir psichinę sveikatą, buvo įrengta fizinio aktyvumo ir sveikatos stiprinimo erdvė mokyklos parke. Šioje erdvėje mokiniai gali rinktis įvairią veiklą: žaisti futbolą, krepšinį, smiginį, laipioti kopėtėlėmis, išbandyti lazerių kliūtis, suptis sūpynėse, pailsėti bei atsipalaiduoti hamakuose.

Fizinio aktyvumo erdvėje judesių lavinimas neatsiejamas nuo vaiko protinio ugdymo. Mokinių judri veikla praturtinama užduotimis intelektui ugdyti, pasauliui pažinti. Pavyzdžiui, suskaičiuoti, kiek kartų metei kamuolį aukštyn, kiek kartų sugavai, pasakyti, kuris kamuolys – didesnis, kuris sunkesnis, kokios jis formos ir spalvos. Kokių medžių apsuptyje raizgosi lazeriai. Kurti linksmas pasakas hamake. Pasaulio kryptis nustatyti pagal medžių lajos išsidėstymą, kamienų apsamanojimą ir kt. Iš gamtoje rastų akmenėlių, gilių, lapų dėlioti raides, skaičius, žodžius, kurti mandalas. Surasti parke augančius vaistinius augalus. Kiekviena užduotis ne tik lavina vaiko fizinius gebėjimus, bet ir skatina mąstyti, pažinti aplink esančius daiktus, jų savybes, nustatyti erdvinius ryšius ir kt. Aktyvus vaikų poilsis, judri ir įdomi veikla mažina psichinį nuovargį, didina ir palaiko darbingumą, gerina vaiko fizinę būklę.

Fizinio aktyvumo ir sveikatos saugojimo erdvė sudarė palankias sąlygas vaikų fizinei ir psichinei sveikatai stiprinti.

Soc. pedagogė Livija Šalaševičienė