Šiaurietiško ėjimo pamoka

Šiaurietiškas ėjimas – puiki fizinio aktyvumo ir sveikatos saugojimo bei stiprinimo forma, tinkanti bet kurio amžiaus žmonėms, bet kokiu oru ir bet kuriuo metų laiku. Einant gerai įvaldyta technika galima panaudoti iki 90 proc. raumenų, ugdoma taisyklinga laikysena. Dėl moksliškai pagrįstos, kaulus bei sąnarius saugančios ir stiprinančios technikos, treniruočių gamtoje, šiaurietiškas ėjimas yra puiki reabilitacinė priemonė gydant kvėpavimo ir kraujotakos sutrikimus, stuburo ir sąnarių ligas, osteoporozę.

2015 m. spalio 9 d.  mokyklos bendruomenėje pirmą kartą vyko teorinis-praktinis užsiėmimas „Pasitinkant rudenį šiaurietiško ėjimo žingsneliu“. Lektorė Vilija Zajankauskienė supažindino mokinius, tėvelius ir pedagogus su šio fizinio aktyvumo forma bei pravedė praktinius užsiėmimus. Nedrąsiai, tačiau su didžiuliu susidomėjimu dalyviai stengėsi išbandyti šiaurietiško ėjimo techniką. Džiugu, kad atsirado entuziastų, kurie nusprendė ir ateityje praktikuoti šią fizinio aktyvumo formą.