Užgavėnės ir Kaziuko mugė

Kovo 4 d. sutapo su Šv. Kazimiero diena ir Užgavėnėmis. Nuo pat ryto mokiniai persirenginėjo įvairiais Užgavėnių personažais: velniais, giltinėmis, čigonėmis. Pirmųjų pamokų metu 9 klasės mokiniai vaikščiojo po klases matuodami mokytojų „temperatūrą" ir „gydydami vaistais“. Po jų apsilankymo mokytojai nerado savo daiktų, kurius turėjo išsipirkti prie laužo, atlikdami specialias užduotis.

Ilgosios pertraukos metu aktų salėje šurmuliavo Kaziuko mugė. Joje buvo galima nusipirkti pačių pagamintų pyragų, dėlionių, gėlių, velykinių margučių, verbų. Pirkėjai galėjo derėtis, žvalgytis. Prekėmis niekas nenusivylė.

Vėliau vyko Užgavėnių šventė lauke. Čia žaidėme žaidimus, virvę traukė Lašininis ir Kanapinis. Pradinių klasių mokiniai ieškojo Morės. Suradus Morę, berniukų komanda ją parnešė. Tai labai gerai visus nuteikė. Morė buvo pavežėta karietoje aplink mokyklos teritoriją. Ir galiausiai ši „įspūdingo grožio moteris“ buvo sudeginta ant laužo. Šventės metu mamos kepė blynus ir jais vaišino dalyvius. Žiemą  palydėti kartu su mokiniais ir mokytojais panoro ir kaimo bendruomenės žmonės.

Taip išvijome žiemą ir sutikome pavasarį.

Viktorija Zaveckaitė

Nuotraukos čia...