Lietuvoje vasario 10-15 d. buvo skelbiama Saugesnio interneto savaitė, kurios metu viešosiose bibliotekose ir mokyklose vyko įvairūs renginiai ir tiesioginės interneto transliacijos saugesnio interneto temomis tiek vaikams ir jaunimui, tiek suaugusiems. Mūsų mokyklos biblioteka prisijungė prie šios pasaulinės iniciatyvos, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Bibliotekoje mokiniai turėjo galimybę stebėti tiesiogines diskusijų transliacijas apie pavojus internete, interneto sukčius, influencerių daromą žalą, sekstingo pinkles, asmens duomenų apsaugą ir kt. Moksleiviai diskutavo jiems aktualiomis temomis, dalinosi sėkmės istorijomis ir aptarė neigiamas patirtis virtualioje erdvėje.

Tikimės, kad Saugesnio interneto savaitės metu įgyti įgūdžiai, padės mokiniams tapti saugesniais naudojantis skaitmeninėmis technologijomis.

Bibliotekininkė Dalytė Bosevičienė