Kovo 14d. 5 klasės mokinės kartu su gamtos ir žmogaus dalyko mokytoja R.Ciplijauskiene mokėsi apie medžiagas, jų skirstymą į būsenas. Teorines žinias pabandė atlikti praktiškai. Mokinės atliko bandymą – baliono pūtimas nenaudojant oro. Mokinės nustatinėjo, kuri bandymui naudota medžiaga buvo kietoji, kuri – skystoji ir kokia naujai susidariusios medžiagos būsena. Taip pat mergaitės atliko dar vieną bandymą – dviejų kietųjų medžiagų atskyrimas. Norėdamos atskirti smėlį nuo pipirų, mišinį persijojo pro arbatos sietelį. Nuo vandens pipirus atskyrė filtruodamos pro popierinę servetėlę, o smėlį – filtruodamos arba palikę nusistovėti.

Taip netradiciškai vyko gamtos ir žmogaus pamokos, kurių metu sužinojo apie natūralias ir dirbtines medžiagas, kaip medžiagų mišinius išskirstyti į grynas medžiagas.

Nebijokime bandyti ir mokykimės pažinti medžiagas.