Mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai dalyvauja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, vykdomo projekto ‚Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ veikloje. Jų kvietimu gegužės 10 d. vykome į Kelmės r. Stulgių kaime esantį A.Rutkausko ūkį. Ten vyko edukacinė programa „Saugus elgesys su gyvūnais“.

Programos tikslas – suteikti žinių, reikalingų saugiam ir tinkamam vaikų elgesiui su žemės ūkio gyvūnais. Kad jie mokėtų elgtis ne tik patys, bet galėtų patarti aplinkiniams, mokėtų užkirsti kelią nelaimingiems atsitikimams. Edukacinio užsiėmimo metu lektorius supažindino su gyvūnų elgsena, jų gyvensena. Mokiniams buvo paaiškinta, kaip priartėti prie gyvūno, ką daryti norint jį paglostyti ar pamaitinti, kaip elgtis, jei einant per plyną lauką link jų artėja gyvūnas. Antrojoje užsiėmimo dalyje mokiniai išmoko tinkamai elgtis realioje situacijoje. Jiems parodyta, kaip reikia elgtis su gyvūnais, kaip jų saugotis, juos maitinti. Trečiojoje dalyje mokiniai atliko lektoriaus paruoštas užduotis, kurių metu galėjo įtvirtinti įgytas žinias. Šios žinios leido geriau pažinti žemės ūkio gyvūnus, jų augimo specifiką, priartino prie kaimo vietovėse vykdomų veiklų, bendraujant su gyvūnais įgyta patirtis leis ateityje saugiau jaustis nenumatytose situacijose.

Saugus elgesys su gyvūnais