Adventas – ramybės, susikaupimo metas. Siekiant ugdyti(s) supratimą apie tikrąją Advento ir šv. Kalėdų prasmę, mokyklos ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai kartu su tėveliais prisijungė prie respublikinio projekto „Šv. Kalėdų stebuklo belaukiant“. Projekto pradžia 2019-11-27, pabaiga 2019-12-27. Projektinės veiklos metu buvo siekiama skaičiuoti ir įprasminti iki šv. Kalėdų likusias dienas Advento laikotarpiu; kuriant jaukią ir šiltą grupės atmosferą, ugdyti(s) gebėjimą ruoštis, kurti ir laukti šv. Kalėdų šventės kaip didžiulio stebuklo; pajusti bendrystės džiaugsmą; skatinti meilę ir šilumą išreikšti žodžiais ir darbais; prisiminti kūdikėlio Jėzaus gimimo įvykius; ugdyti(s) kūrybiškumą, meninius gebėjimus ir kt.

Kiekvieną rytą buvo susirenkama trumpai Adventinės bendrystės veiklai (vaikai prie degančios žvakės dalinosi įspūdžiais, giedojo giesmes, puošė Advento kopėtėlių laiptus, laukdami Jėzaus gimimo dienos – šv. Kalėdų. Atsižvelgiant į projekto metodines rekomendacijas buvo gaminami Advento vainikai, Betliejaus prakartėlės, domimasi Advento simboliais, daromi geri darbai vieni kitiems, gaminamos dovanėlės-žvakidės, atliekami gerumo-atsiprašymo-susikaupimo ritualai.

Projektinė veikla paskatino vaikučius kūrybiškai veikti bei ieškoti naujų idėjų. Vaikų iniciatyva grupėje vyko akcija „Gerumo snaigė“, kurios metu ugdytiniai stengėsi padėti vienas kitam įveikti sunkumus, pastebėti gražų elgesį, kiekvieną dieną pagirti draugą ir prie jo varduko prikabinti snaigę.

Daug džiaugsmo mažiesiems suteikė tėvelių aktyvus prisijungimas prie projekto. Jie ne tik įsitraukė į veiklas, bet įgyvendino naują idėją – iškepti Kalėdinius meduolius ir jais vaišinti mokyklos bendruomenės narius. Vaikučiai kartu su mamomis, močiutėmis minkė meduolinę tešlą, gamino meduolius, juos kepė, puošė įvairiais raštais. Daug džiugesio visi patyrė šventiniais skanėstais vaišindami kitus mokinius, mokytojus, mokyklos darbuotojus ir svečius.

Projekto metu vykdytos veiklos stiprino grupės narių bendrystės jausmą, suteikė daug gražių akimirkų, teigiamų emocijų. Svarbiausia - vaikučiai suprato tikrąją Kalėdų laukimo prasmę.

Grupės mokytoja Livija Šalaševičienė