Šiuolaikiniame pasaulyje vis daugiau kalbama apie kūrybiškumo ugdymo svarbą, nes jis būtinas sėkmingam ir kokybiškam žmogaus gyvenimui visose srityse. Vaikai, dažnai turintys galimybę užsiimti menine ir kūrybine veikla, vėliau kur kas lengviau įsisavina visų disciplinų dalykus, nes tokiu būdu lavina kur kas platesnį spektrą asmeninių savybių, kurios visos kartu apibūdinamos kūrybiškumu. Teptuko sugriebimas, linijų, formų piešimas, žirklių valdymas, klijų užtepimas ir dozavimas, mažų karoliukų čiupinėjimas, popieriaus plėšymas, plastilino voliojimas ir daugelio kitų priemonių naudojimas yra pats geriausias smulkiosios motorikos treniravimo būdas.

Meniniai ir kūrybiniai užsiėmimai, kurie orientuoti į procesą, o ne į rezultatą, leidžia vaikui visu šimtu procentų pasinerti į kūrybinę veiklą ir pačiam priimti sprendimus, sugalvoti idėjas, lanksčiai jas koreguoti – juk niekas nereikalauja kažkokio konkretaus varianto, niekas primigtinai nesiūlo ir nepatarinėja.

Užsiimant kūrybine veikla daug lengviau ir paprasčiau užmegzti ryšį su kitais, šalia tą patį darančiais vaikais. Kai visus sieja ta pati veikla, vyrauja atsipalaidavimo atmosfera, drąsos bendrauti atsiranda net ir pačiam droviausiam vaikui.

Siekiant lavinti mokinių kūrybiškumą, mokykloje organizuojamas rankdarbių būrelis „Kūrybos skrynelė“. Ugdytiniai nekantraudami laukia kiekvieno užsiėmimo ir nenorom skirstosi į namus jam pasibaigus. Čia nuolat sklando įvairios naujos idėjos, džiaugsmo šurmulys ir pasitikėjimo atmosfera. Mokiniai įgyvendina įvairius sumanymus ir rūpinasi mokyklos erdvių puošimu. Būrelio nariai gamino kalėdines dekoracijas mokyklos laiptinei papuošti, karpiniais puošė visų klasių langus, o nuo gruodžio 9 d. mažųjų menininkų gaminti kalėdiniai atvirukai puikuojasi Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos bibliotekoje. Čia surengta kalėdinių vainikų ir atvirukų paroda.

Artėjančių švenčių proga norisi palinkėti dar daug neišblėstančių, naujų ir įdomių kūrybinių idėjų šauniam „Kūrybos skrynelės“ narių būreliui.

Būrelio vadovė Edita Burbienė