BreadcrumbsPradžia

Sėkminga, įdomi pamoka – ugdymo sėkmės pagrindas. Vadovaudamasi šiuo požiūriu, spalio 17 –ąją dieną biologijos mokytoja R. Jurgelėnaitė pakvietė pradinių klasių mokinius į mokyklos lauko teritorijoje esančią poilsio erdvę, kurioje vyko integruota sveikatos stiprinimo ir pasaulio pažinimo pamoka. Susėdus ant suoliukų aplink vaistažolėmis (liepų, ramunėlių, kraujažolės, pelargonijų žiedai, varnalėšų, žemuogių paprastosios garšvos ir ugniažolės lapai, erškėčių vaisiai, šermukšnio uogos) ir medumi padengtą stalą, vyko užsiėmimas ,,Pažink artimiausioje aplinkoje augančius vaistinius augalus ir jų gydomąsias savybes“. Pamokoje mokiniai tyrinėjo augalus, stengėsi juos pažinti, aiškinosi, kokias augalų dalis gali naudoti ruošdami vaistažolių arbatą, kaip teisingai juos džiovinti. Gėrėjosi vešliomis mokyklos aplinką puošiančiomis raudonžiedėmis pelargonijomis, uostė jų aliejų, kuris naudojamas kosmetikoje. 

Daug linksmų įspūdžių suteikė grikių ir pušų medaus ragavimas, skonio savybių lyginimas. Mokiniai sužinojo naudingos informacijos, kaip stiprinti imunitetą, kaip gydytis peršalus, kaip stiprinti nervų sistemą.
Netradicinėje aplinkoje vykusioje pamokoje pradinukai patyrė daug teigiamų emocijų, pabendravo, dalijosi patirtimi. Suprato, kad gydytis galima ne tik vaistais, bet ir vaistinėmis arbatomis, medumi ir kitomis gamtos dovanomis. Turėjo unikalią galimybę pažinti augmeniją visais pojūčiais.
Biologijos mokytoja Rimanta Jurgelėnaitė


Hilliger Media Shop
Template "mytownfree" designed by Hilliger Media (Copyright © 2011)