Breadcrumbs



Pradžia

Šiltą ir rudenišką spalio 14-osios dieną 5-6 klasių mokiniams vyko netradicinė, integruota sveikatos stiprinimo bei gamtos ir žmogaus dalyko pamoka lauke ,,Pažink mokyklos teritorijoje augančius vaistinius ir naudingus augalus“. Pamokos tikslas - sužinoti, kokie augalai auga mokyklos teritorijoje ir kokios jų dalys gali būti naudingos. Buvo pravesta ekskursija mokyklos teritorijoje. Mokiniai tyrinėjo pagrindinius augalo organus. Ieškojo panašumų ir skirtumų tarp medžių, krūmų, žolių. Aiškinosi, kurių augalų, kuri dalis yra naudinga. Mokiniai buvo supažindinti su mokyklos teritorijoje augančiais vaistiniais augalais, vaistažolių rinkimo taisyklėmis bei kaip tinkamai jas išsaugoti. Penktokai ir šeštokai turėjo galimybę augalus tyrinėti naudojantis enciklopedijomis ir žinynais. Ugdytiniai buvo skatinami tinkamai elgtis gamtoje, ją tausoti. 

Mokiniai surado mokyklos teritorijoje augančių sveikatai naudingų augalų augimvietes ir surinko informaciją apie šių vaistažolių naudą.
Liepų žiedų arbata naudojami karščiavimui mažinti.
Varnalėšos šaknyse daug eterinių aliejų, inulino, vitamino C, jų antpilas naudojamas, kaip tulžies išsiskyrimą gerinanti, skausmą mažinanti priemonė.
Žemuogių lapų arbata naudojama sergant bronchine astma, padidėjusiam nerviniam dirglumui mažinti.
Kraujažolės lapuose, stiebuose, graižuose yra eterinių aliejų. Vartojama sutrinta žolė įvairiems kraujavimams stabdyti; joje daug karčiųjų medžiagų, turinčių sutraukiančių savybių.
Paprastosios garšvos lapuose daug vitamino C, citrinos rūgšties. Anksti pavasarį lapelius galima dėti į salotas.
Miškinio erškėčio vaisiai yra vitamino C šaltinis. Populiari jų uogų arbata, stiprina organizmą, tinka nuo širdies ir kraujagyslių ligų.
Ugniažolės antžeminės dalys pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, veikia kepenis, gerina tulžies kokybę, pasižymi nuskausminančiu, spazmus mažinančiu poveikiu. Ši vaistažolė turi stiprų farmakologinį poveikį, todėl savarankiškai darytis arbatų, antpilų negalima, nes dėl įvairių šalutinių poveikių galima apsinuodyti.
Gebenės preparatai tinka nuo kosulio.
Pelargonijos gėlės eterinis aliejus naudojamas kosmetikoje.
Integruotos, netradicinėje erdvėje vykusios pamokos metu mokiniai įgijo gamtamokslinį supratimą apie artimiausioje aplinkoje augančius augalus, jų naudą žmogui, išmoko atpažinti keletą nepažįstamų augalų. Mokiniai patyrė mokymosi ir veiklos teigiamas emocijas, dalijosi mintimis, idėjomis.
Biologijos mokytoja Rimanta Jurgelėnaitė


Hilliger Media Shop
Template "mytownfree" designed by Hilliger Media (Copyright © 2011)