Breadcrumbs



Pradžia

 Saugos diržai yra viena svarbiausių priemonių eismo saugai gerinti. Statistika teigia, kad jei visi automobilių vairuotojai bei keleiviai kaskart naudotųsi saugos diržais, žuvusiųjų keliuose galėtų sumažėti maždaug trečdaliu.

Mokykloje nuolat stengiamasi lavinti mokinių saugaus eismo įgūdžius, todėl spalio 3 dieną 1-10 klasių ugdytiniams buvo sudaryta galimybė dalyvauti Lietuvos automobilininkų sąjungos, Marijampolės AVPK Vilkaviškio rajono policijos bei Vilkaviškio sveikatos biuro organizuojamoje akcijoje „Užsisekite saugos diržą“.

Mokiniai išbandė automobilių saugos diržų efekto imitavimo įrenginį. Tai keturių metrų ilgio nuožulni plokštuma, kurioje įrengta sėdima vieta su saugos diržų. Šis įrenginys, judėdamas žemyn 13–15 kilometrų per valandą greičiu, tarsi trenkiasi į kliūtį. Sėdintys imitatoriuje pajunta jėgą, kokia veikia vairuotoją ar keleivį, kai automobilis kaktomuša susidaužia su 15 km/h greičiu važiuojančiu automobiliu ar atsitrenkia į kliūtį, judėdamas 30 km/h greičiu.

Su didžiuliu susidomėjimu moksleiviai stebėjo transporto priemonės virtimo imitavimą. Tai įrenginys – ant platformos sumontuotas automobilis, kuris kartu su jame sėdinčiais žmonėmis verčiasi aplink savo ašį, leisdamas keleiviams įvertinti diržų poveikį tokioje situacijoje. Automobilyje esantys kamuoliukai, akcijos dalyviams parodo kur atsiranda ne vietoje automobilyje padėti daiktai.

Renginio metu ugdytiniai prisiminė saugaus eismo taisykles, buvo apdovanoti atšvaitais, liemenėmis. Sužinojo, kad vakarų šalių saugaus eismo ekspertai specialių bandymų metu įrodė, kad, važiuodamas 80 km/h greičiu ir atsitrenkęs į nejudančią kliūtį, neprisisegęs saugos diržo vairuotojas tokiu pat greičiu jau po kelių šimtųjų sekundės dalių krūtine sulaužo vairą ir devynių tonų jėga trenkiasi į prietaisų skydelį. Saugos diržai – lengviausias ir paprasčiausias būdas išvengti sužalojimų įvykus eismo nelaimei.

LAKD tikisi, kad kiekvienas, išbandęs automobilių saugos diržų efekto bei transporto priemonės virtimo imitavimo įrenginius, padarys teisingą sprendimą ir niekada nesuabejos, ar verta segtis saugos diržus.

Prisiminkime, kad:

  • - saugos diržas privalo būti užsegtas juosiant jį per petį ir per juosmenį;
  • - žemesni kaip 135 cm ūgio vaikai lengvuoju ar krovininiu automobiliu vežami prisegti jų ūgiui ir masei pritaikytomis vaikų - prisegimo sistemomis;
  • - saugos diržus, jei jie yra įrengti, privalo užsisegti ir autobuso keleiviai;
  • - segint saugos diržą, įvykus autoįvykiui, rizika žūti sumažėja 45–50 % (vairuotojui ir priekyje sėdinčiam keleiviui).

Soc. pedagogė Livija Šalaševičienė


Hilliger Media Shop
Template "mytownfree" designed by Hilliger Media (Copyright © 2011)