Breadcrumbs



Pradžia

Muilas – skystas arba kietas, asmens higienos ir skalbimo priemonė. Bėgant amžiams jis tapo neatsiejama gyvenimo dalimi. Kiekvienas pirkdamas muilą kreipia dėmesį ne tik į jo formą bet ir kvapą. Pirkdami muilą galvojame apie jo naudojimą – skalbimui ar higienai. Yra muilų, kurie pagaminti su specialiais priedais ir naudojami gydymo tikslais.

Gegužės 7 d. mokykloje vyko edukacinė valandėlė apie muilo gamybą „Aš muiliukas – ne torčiukas“. Muilui pasigaminti buvo naudojami šie įrankiai: samtis, žvakė, formelės, dažai, kvapai, servetėlė, pagaliukai. Pirmiausia mokiniai samtyje „virė“ muilą. Jam išsilydžius, dar užpylė dažų. Kiekvieno mokinio muilas įgavo savo spalvą, tada pylė į formelę ir laukė, kol sukietės. Šį procesą pakartojo kelis kartus vis su kita spalva. Muiliukai gavosi skirtingi, spalvoti ir įvairių formų. Valandėlės pabaigoje buvo pasakojama muilo istorija. Muilas buvo pradėtas gaminti prieš 119 metų. Sukūrenus laužą žmonės pastebėjo, kad medžio pelenai padeda skalbti. Pelenai susimaišė su riebalais ir taip buvo galima gauti skalbimo priemonę. Skystą muilą galėjo gauti iš kaštonų.

Edukacija atskleidė kiekvieno dalyvio meninius gabumus. Programa skirta ugdyti pažinimo ir menines kompetencijas per muilo gamybos edukaciją. Gamindami muilą, mokiniai pasinėrė į aromatų pasaulį, o pačių pagamintas muilas su pasirinktais kvapais buvo puiki dovana sau ar artimiesiems.


Hilliger Media Shop
Template "mytownfree" designed by Hilliger Media (Copyright © 2011)