Kovo 27 d. 5-6 klasių mokinai kartu su mokytoja R.Ciplijauskiene apsilankė mokyklos katilinėje. Čia juos pasitiko katilinės darbuotojas ir išsamiai supažindino su katilinės veikla. Šilumininkas parodė granules, pasakojo apie granulių talpos rezervuarą, kurį mokiniai galėjo apžiūrėti. Mokiniai sužinojo, jog automatiškai uždegus kurą, katilas padeda pilnai automatizuoti darbą. Katilas analizuoja reikiamą pagaminti šilumos kiekį surenkant informaciją iš visų temperatūros daviklių esančių su katilu. Tokiu būdu katilas veikia labai taupiai ir pagamina tiek šiluminės energijos kiek tuo metu reikia mokyklai apšiltinti. Darbuotojas parodė viršutines dureles, pro kurias įkraunama pilna pakura kuro ir katilas ventiliatoriaus pagalba palaiko vartotojo nustatytą katilo temperatūrą. Mokiniai susipažino su žodžių kaip „ šilumokaitis“, „turboliatorius „ sąvokomis. Vienas iš labai svarbių komponentų sumontuotų katile yra dūmų ištraukimo ventiliatorius, kuris priverstinai pašalina išmetamas dujas į dūmtraukį. Jei yra deginamos granulės, katilo valymą reikia atlikti 1 ar 2 kartus per šildymo sezoną.

Pasakojimo pabaigoje mokiniai išbandė respiratorių (prietaisas kvėpavimo organams saugoti nuo dulkių ir dujų), pateikė klausimų apie šilumininko profesiją.