Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį bei žyminti paskutinę žiemos mėsiedo dieną. Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu. Pagrindiniai šventės  simboliai – persirengėliai, kaukės, blynai, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas.
Kita diena po Užgavėnių vadinama Pelenų diena. Po Užgavėnių prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų, šiuo laikotarpiu skatinamas pasninkavimas. Per Užgavėnes tradiciškai dirbami tik lengvi darbai, gaminamas maistas bei sočiai valgoma, pramogaujama. Liaudyje sakoma, jeigu sunkiai per Užgavėnes dirbsi, tai „per visus metus nebus poilsio, nepabaigsi darbų”.

Mokiniai ruošėsi Užgavėnėms: viena komanda gamino ir puošė Morę, kita komanda – ruošė trumpus vaidinimus ir mokėsi žodžius.

Kovo 5 d. Užgavėnių persirengėliai vaikščiojo po klases. Mokytoja D.Bosevičienė parengė 3 grupių trumpus vaidinimus. 1 grupė – Piršlys (Gabija) , nuotaka (Tomas) ir jaunikis (Lukas). Piršlys renka nuotakai kraitį. Kadangi po Užgavėnių 7 savaites nebus galima linksmintis, visi kviečiami atšvęsti vestuves, pasilinksminti, mėtant blynus į keptuvę. 2 grupė – čigonai. Keliaujantys čigonai prisistato, apsupa šeimininką(-ę), prašo ką nors duoti, dovanoti. Pardavinėja įvairius daiktus: reples, surūdijusias vinis, skambiai dūžtančius puodukus. Nepavykus to parduoti, siūlo besibadančią ožką, besižnaibančią žąsį. 3 grupė – daktarai (8 klasės komanda). Trys keliaujantys daktarai „gydo“ nuo įvairių ligų: tinginystės, melavimo, kreivumo, šleivumo, girdo įvairiais „vaistais“, „mikstūromis“ ir „balzamais“.

5, 7 klasių komanda su mokytoja A.Janušaityte vaikščiojo po klases pristatydami dailiai ir šiuolaikiškai pasipuošusią Morę.

Mokinių vaidinimai priminė Užgavėnių tradicijas ir padėjo išvyti žiemą ir pasitikti pavasarį.