Mokykloje vyko Europos atliekų mažinimo savaitė „Plastikas - draugas ar priešas“. Veiklose dalyvavo visa mokyklos bendruomenė. Savaitės renginių tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės narius vengti atliekų susidarymo, mažinti kenksmingų medžiagų kiekį produktuose ir medžiagose, daiktus naudoti pakartotinai ar prailginti jų naudojimo laiką, ugdyti žmonių ekologinį sąmoningumą, suteikti jiems praktinių žinių, kaip saikingai naudoti išteklius, tvarkyti atliekas bei mažinti jų kiekius. Šiemet daugiausia dėmesio buvo sutelkta kovai su augančia aplinkos tarša - vienkartinio plastiko gaminiais.

Mokyklos bendruomenės nariai buvo supažindinti su plastiko žala gamtai ir žmogui. Vyko integruotos biologijos-chemijos-dailės pamokos, kurių metu mokiniai analizavo plastiko gaminių žymėjimo simbolius. Buvo tyrinėjami plastikiniai indai, pakuotės ir kt. Daug dėmesio skirta 1PET, 1PETE gaminių analizavimui. Įgytas žinias apie plastiko gaminių pakartotinį panaudojimą bendruomenės nariai panaudojo kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose iš plastiko atliekų gamino lauko skulptūras ir Kalėdines dekoracijas. Siekiant išspręsti gausų vienkartinių puodelių sunaudojimo problemą geriant vandenį, buvo vykdoma akcija „Keisk plastikinį į daugkartinį". Vyko atliekų rūšiavimo varžytuvės, kurių metu buvo lavinami mokinių atliekų rūšiavimo įgūdžiai, ugdomas ekologinis sąmoningumas. Mokyklos mokiniai atliko tyrimą „Ar mano šeima rūšiuoja atliekas“. Jungtinės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėje vyko praktinis užsiėmimas „Žaisluose tyko pavojai“.

Europos atliekų mažinimo savaitės veiklos skatino bendruomeniškumą, bendradarbiavimą, ekologinį sąmoningumą. Būrė vaikus, pedagogus ir tėvus siekti bendrų tikslų. Dalyviai teigiamai atsiliepė apie veiklas, siūlė naujų idėjų sekančiai akcijai. Ši savaitė lavino mokinių pažinimo, kompetencijas, suteikė galimybę saviraiškai, o svarbiausia - visus paskatino susimąstyti apie plastiko daromą žalą.