Šiandien vis dažniau atsigręžiama į tradicijas. Atsiranda poreikis sužinoti, kaip rengėsi, kaip leido šventadienius, ką valgė mūsų senoliai, todėl mūsų mokykla panoro sužinoti „Zanavykiško  ragaučiaus“ kulinarinio paveldo subtilybes ir kitoniškumą. Kavinė-picerija „Kiba“ sukūrė „Zanavykų ragaučiaus“ programą, kuri apima tiek autentiškus zanavykiškus patiekalus, tiek jų pateikimą žmonėms. „Zanavykų ragaučius“ – netradicinė ir išskirtinė tradicinės maitinimo įstaigos programa, skirta turistų grupėms, draugų kompanijoms, kolektyvams, Šakių svečiams – visiems, kam smalsu pažinti šio krašto kasdienes ir švenčių maisto kultūros tradicijas. „Ragaučius“ – smagi, apie valandą laiko trunkanti atrakcija: svečius pasitinka svetinga, tradiciniu aprėdu apsitaisiusi gaspadinė (šeimininkė) ir jos mergučės (mergos), kurios sodina už tradiciniais indais ir zanavykų valgiais padengto stalo bei porina kulinarines istorijas: apie valgius, maisto tradicijas ir papročius, taip pat nutikimus, zanavykų charakterį  apibūdinančius anekdotus, mįsles ir minkles. Čia svečiai išgirsta gražią, taisyklingą zanavykišką šnektą. Programos metu teko išragauti įvairių patiekalų: pradžioje patiekiami šalti užkandžiai. Suvalkietiškas pasididžiavimas – rūkyti mėsos gaminiai: naminiai rūkyti lašiniai su svogūnais, naminė šalto rūkymo dešra. Be to, galima pasimėgauti silke su natūraliai raugintais burokėliais ir sėmenų aliejumi bei karštomis bulvėmis, vinigretu (raudona daržovių mišrainė), su prieskoniais keptu sūriu, raugintais agurkais, namine duona, košeliena (šaltiena), atsigaivinimui – naminė gira, kuri čia ir gaminama. Užkandus įnešamas karštas patiekalas –gardžioji kopūsto galva, kepta krosnyje. Desertui vaišinomės  gilių kava (kartu papasakojama apie jos paruošimo ypatumus), kaimiškais sviestiniais sausainiais, morkų saldainiais (pastarieji – šio krašto žydų kulinarinis palikimas).

Smalsu buvo paskanauti įvairių patiekalų, pasisemti žinių ir kartu pabūti visam mokyklos kolektyvui.